خرداد ۰۷, ۱۳۹۶

header
header
header
header
header

ایران با صدور ویزا برای کشتی‌گیران آمریکایی موافقت کرد

ایران می‌گوید که با صدور ویزا برای تیم کشتی آمریکا به منظور شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی در کرمانشاه موافقت شده است.
به گزارش  بی بی سی  این تصمیم به دنبال رفع محدودیتهای اعمال شده برای شهروندان هفت کشور از جمله ایران اتخاذ شده است.
محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در توییتی نوشته است که “به دنبال رای دادگاه در به تعلیق درآوردن #ممنوعیت مسلمانان (برای سفر به آمریکا) و به دنبال درخواست فدراسیون کشتی ایران فیلا ویزای کشتی‌گیران آمریکایی صادر می‌شود.”

توییتر محمد جواد ظریفحق نشر عکسTWITTER

همزمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز به نقل از بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گزارش کرده است که “با توجه به توقف اجرای محدودیت‌های تبعیض‌آمیز علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا براساس حکم قاضی فدرال این کشور و با عنایت به درخواست رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران و رییس اتحادیه جهانی کُشتی با صدور روادید برای تیم کشتی آمریکا به منظور شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی در کرمانشاه موافقت شد.
پیشتر و به دنبال اعلام محدویتهای مسافرتی از سوی آمریکا برای شهروندان برخی از کشورها از حمله ایران مقامات ایران با صدور روادید برای اعضای تیم کشتی آمریکا برای سفر به ایران، مخالفت کرده بودند.
مسابقات جام جهانی کشتی آزاد با حضور تیم های ملی هشت کشور قرار است در روزهای ٢٨ و ٢٩ بهمن سال جاری در کرمانشاه در غرب ایران برگزار شود.
انگیزه مخالفت با سفر تیم کشتی آمریکا مقابله به مثل با تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا در مورد جلوگیری از مسافرت اتباع هفت کشور از جمله ایران به آن کشور عنوان شده بود.
در پی صدور فرمان رئیس جمهوری آمریکا در مورد جلوگیری از ورود شهروندان ایران و چند کشور دیگر به آمریکا، وزارت خارجه ایران گفته بود که موضوع سفر تیم ملی کشتی آمریکا برای شرکت در مسابقات جام جهانی در کرمانشاه “به کمیته ویژه” رسیدگی به موضوع واکنش ایران به این فرمان ارجاع شده است. به گفته وزارت خارجه، کمیته ویژه با مشارکت دستگاه‌های ذیربط در وزارت خارجه تشکیل شده است.

 

پست های مرتبط

پاسخ دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *