خرداد ۰۷, ۱۳۹۶

header
header
header
header
header

ملاقات دونالد ترامپ با باراک اوباما در کاخ سفید+ویدئو

باراک اوباما و دونالد ترامپ روسای جمهوری فعلی و آینده ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید دیدار کردند.
بنا بر گزارش صدای آمریکا ظهر پنجشنبه ۲۰ آبان باراک اوباما و دونالد ترامپ در داخل کاخ سفید برای دقایقی میزبان خبرنگاران بودند.
آقای اوباما در حالیکه ترامپ کنار او نشسته بود، گفت که همانطور که پیشتر گفته بود، میزبان آقای ترامپ بودم. درباره انتقال قدرت صحبت کردیم.
وی افزود: بر کسی پوشیده نیست من و آقای ترامپ درباره برخی مسائل اختلاف نظر داریم اما دیدار امروز برای این بود که یادآوری کنم که ما آماده برای انتقال قدرت هستیم.
دونالد ترامپ هم در سخنان کوتاهی گفت که از اقدامات پرزیدنت اوباما تقدیر می کند.
وی افزود: ما بحث طولانی داشتیم، برخی مسائل جالب بود، برخی هم نبود.
این دو به سوالات خبرنگاران پاسخ ندادند.
باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا ساعتی پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات روز سه‌شنبه با دونالد ترامپ تماس گرفت و از او دعوت کرد تا روز پنج‌شنبه به کاخ سفید در واشنگتن دی سی بیاید.
آقای اوباما بامداد روز چهارشنبه نیز در نطقی، پیروزی آقای ترامپ را تبریک گفت و اضافه کرد که اگر چه اختلاف نظر او با رئیس جمهوری منتخب چیز پنهانی نیست اما به تیم خود دستور داده تا اطمینان یابد انتقال قدرت به رئیس جمهوری منتخب به صورت موفق صورت خواهد گرفت.
باراک اوباما تاکید کرد: «انتقال صلح آمیز قدرت یکی از نشانه های اصلی دموکراسی ما است که ما آن را به دنیا نشان خواهیم داد.»
دونالد ترامپ و باراک اوباما پیشینه اختلاف نظر فراوانی با یکدیگر دارند اما مطابق سنت تغییر رئیس جمهوری در آمریکا، ساز و کارهای ویژه‌ای برای انتقال قدرت به رئیس جمهوری آینده درنظر گرفته شده و تیم ویژه‌ای عهده‌دار انتقال قدرت به رئیس جمهوری منتخب و تیم او خواهد بود.

پروسه انتقال قدرت در کاخ سفید

ملاقات باراک اوباما با دونالد ترامپ در کاخ سفید حرکتی سمبلیک در تاریخ آمریکا و بخشی از پروسه انتقال قدرت محسوب می شود. بخشی از این سنت انتقال قدرت ملاقات بانوی اول کشور با بانوی اول کابینه جدید خواهد بود.
بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، قرار است میشل اوباما در کاخ سفید با ملانیا ترامپ دیدار کند. همچنین جو بایدن، معاون آقای اوباما با مایک پنس، معاون ریاست جمهوری دونالد ترامپ، دیدار خواهد کرد.

دونالد ترامپ: ملاقات باراک اوباما باعث افتخار بود

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا که به منظور دیدار و گفتگو با رئیس جمهوری آمریکا به کاخ سفید رفته بود گفته است ملاقات با باراک اوباما باعث افتخار اوست.
این ملاقات در حالی صورت می‌گیرد که در واکنش به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری تظاهراتی گسترده در سراسر آمریکا برپا شده است.

پست های مرتبط

پاسخ دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *