خرداد ۰۷, ۱۳۹۶

header
header
header
header
header

آخرین مناظره ترامپ و کلینتون در لاس وگاس برگزار شد+ویدئو

pic-33424-1474956417

ساعت ۹ شب چهارشنبه به وقت شرقی آمریکا (۴:۳۰ بامداد پنجشنبه ۲۹ مهر به وقت تهران) دانشگاه نوادا شهر لاس وگاس ایالت نوادا، میزبان آخرین مناظره نامزدهای دمکرات و جمهوریخواه بود.
به گزارش ایسنا آخرین مناظره هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه او در لاس وگاس انجام شد. کریس والاس از شبکه خبری فاکس مجری این مناظره بود. بیشتر ادعاها و اتهام‌ها در این مناظره تکراری بود اما به نسبت دو مناظره قبلی تندتر و چالشی‌تر برگزار شد.
بحث ترامپ و کلینتون در مورد زنان، خودداری ترامپ از گفتن این که نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت و صحبت درباره روسیه و سلاح هسته‌ای از جمله مواردی بود که مناظره را پرچالش کرد. در مناظره اول در آغاز و پایان مناظره، دو کاندیدا مصافحه کردند و در مناظره دوم فقط در پایان دست دادند اما این در مناظره آخر این اتفاق نه در آغاز و نه در پایان مناظره نیفتاد که نشان‌دهنده فضای پرتنش میان دو نامزد بود.
نام رییس‌جمهوری روسیه از واژگان پرتکرار در آخرین مناظره دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. در سومین و آخرین مناظره دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون، اتهاماتی مبنی بر گرایش به روسیه و پوتین میان دو رقیب تبادل شد.
کلینتون با اشاره به انتشار اسناد ویکی‌لیکس گفت: از نظر ترامپ، اشکالی ندارد که روسیه از آمریکا جاسوسی کند، زیرا ترامپ می‌خواهد همچنان از کمک‌های پوتین برخوردار باشد.
اما ترامپ که به نظر می‌رسید از گفته‌های کلینتون خشمگین شده، گفت: پوتین همه مراحل را با هوشمندی پشت سر گذاشته است. شما از پوتین خوشتان نمی‌آید چون در سوریه در برابرتان ایستاده است. پوتین از کلینتون و اوباما باهوش‌تر است و روسیه را به پیشرفت هسته‌ای رسانده و بر خاورمیانه غلبه کرده است.
کلینتون ترامپ را عروسک خیمه‌شب‌بازی پوتین خواند و در واکنش ترامپ خطاب به کلینتون گفت: من آلت دست پوتین نیستم؛ این شمایید که عروسکی در دست روسیه هستید.
در ابتدای این مناظره از کاندیداها درباره انتصاب قضات جدید دیوان عالی سوال شد. کلینتون در این باره گفت: دیوان عالی باید در کنار مردم قرار بگیرد نه در کنار ثروتمندان. دادگاه عالی باید از حقوق زنان و جامعه همجنس‌گرایان حمایت کند.
کلینتون بار دیگر بر حمایت خود از متمم دوم قانون اساسی اشاره کرد که در مورد حق داشتن سلاح است. وی اضافه کرد که خواهان کنترل بیشتری برای خرید سلاح است. کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تصریح کرد، لابی سلاح از ترامپ حمایت می‌کند.

در واکنش ترامپ قاطعانه گفت که به حمایت لابی سلاح مفتخر است. کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا درباره این‌ که چرا هیچ نوع ممنوعیت اسلحه را نمی‌پذیرد، مدعی شد: در شیکاگو که قوانین سختگیرانه در این خصوص دارد، شدیدترین خشونت‌ها با اسلحه اتفاق می‌افتد. ما قضاتی را به دیوان عالی منصوب می‌کنیم که به متمم دوم قانون اساسی ضربه نزنند.
دو کاندیدا درباره حکم دیوان عالی آمریکا در باره قانونی شدن سقط جنین صحبت کردند که کلینتون موافق اما ترامپ مخالف بود. کلینتون درباره ممنوعیت سقط جنین گفت که از حق زنان درباره این موضوع که درباره سلامت خود تصمیم بگیرند، دفاع می‌کند. نباید زنان را به خاطر سقط جنین مجازات کرد. در صلاحیت دولت نیست که درباره بدن زنان و سقط جنین تصمیم بگیرد.
ترامپ که مخالف سقط جنین است، با تعجب به کلینتون گفت: چطور ممکن است موافق این موضوع باشید که یک جنین نه ماهه در روزهای آخر سقط شود؟
در بخش دیگری از این مناظره ترامپ با بیان این که کلینتون خواهان مرزهای باز است، تأکید کرد: ما به مرزهای مستحکمی نیاز داریم. کاندیدای جمهوری‌خواه گفته است در مرز با مکزیک دیوار می‌کشد.
ترامپ همچنین خاطرنشان کرد که کلینتون قبلا از ایده احداث دیوار در مرز حمایت کرده است.
کلینتون نیز به نگرانی مهاجران از اخراج از کشور اشاره کرد و گفت، نمی‌خواهد خانواده‌ها را از هم جدا کند. وی اضافه کرد: ما مرزهای باز نخواهیم داشت. مرزهای ما امن خواهد بود.

——————

خانواده ترامپ

خانواده ترامپ

بیل کلینتون و دخترش چلسی

بیل کلینتون و دخترش چلسی

کریس والاس مجری شبکه خبری فاکس

کریس والاس مجری شبکه خبری فاکس

همانطور که پیش بینی می شد دو نامزد در نهایت با هم دست ندادند.

همانطور که پیش بینی می شد دو نامزد در نهایت با هم دست ندادند.

 

پست های مرتبط

پاسخ دهید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *